Chata Koliesko

Chata Koliesko je najvyššie položená chata v Demänovskej Doline, 1235 metrov n.m. Pri nástupe na sedačkovú lanovku  Koliesko - Luková (Chopok), chata bola založená v roku 1948. Pôvodne ako ubytovňa a občerstvovňa pre robotníkov sedačkovej lanovky Jasná - Luková. Po cele desaťročia to bola vyhľadávaná lyžiarska reštaurácia, ktorá sa stala pojmom a legendou medzi lyžiarmi, turistami a milovníkmi Tatier.

V roku 1995 bola kompletne rekonštruovaná a prestavaná na rodinný penzión v pôvodnom štýle ,,Koliesko,,. Chata bola vyhlásená svojou domácou kuchyňou a príjemným ubytovaním až do roku 2007 kedy vyhorela do základov.

V Decembri 2009 bola ukončená rekonštrukcia.

Chata momentálne ponúka 9 dvojlôžkových izieb z toho 3 izby s možnosťou detskej prístelky a jeden apartmán. Ďalej u nás nájdete reštauráciu pre 55 osôb a kongresovú miestnosť pre 20 osôb.

Chata je v prevádzke celoročne  a je ideálna na usporiadanie rôznych súkromných osláv, firemných stretnutí či školení. Príjazd a parkovanie je celoročne pri chate možné. Naša strategická  poloha priamo pri dojazde dvoch zjazdoviek je už len ďalšia z výhod ktoré Vás u nás čakajú.

  • Chata Koliesko, Jasná, Tatry
  • Chata Koliesko, Jasná, Tatry
  • Chata Koliesko, Jasná, Tatry
 SK | EN | RU